ARCHIWUM WIADOMOŚCI

***********

31.03.2017

DUŻE DOFINANSOWANIE NA WYMIANĘ OKIEN W KOŚCIELEKwotą aż 70 tys. zł. radni Gminy Lubin na zebraniu w dniu 30.03.2017 r. wsparli wymianę stolarki w naszym kościele w Pieszkowie.Wniosek złożony przez księdza proboszcza opiewał na dużo mniejszą kwotę. Tak duże dofinansowanie stało się możliwe dzięki zwiększeniu przez Urząd Gminy Lubin z 300 tys. zł. do 500 tys. zł. całkowitej kwoty przeznaczonej na wszystkie projekty na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane w obiektach wpisanych do rejestru zabytków.

Ostatecznie decyzją Rady Gminy Lubin udzielone zostały dotacje w wysokości:

– 80 tys. zł Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Apostołów Piotra Pawła w Szklarach Górnych na prace konserwatorskie zabytkowego ołtarza w kościele w Szklarach Górnych

– 60 tys. zł Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Niepokalanego Serca NMP w Raszówce na wymianę okien i witraży w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Raszowej – etap II.

– 25 tys. zł Parafii Rzymsko – Katolickiej p.w. Św. Trójcy w Zimnej Wodzie na wzmocnienie konstrukcji i remont dachu, renowację fasad wraz z pracami odtworzeniowymi kamiennych detali architektonicznych, oraz wykonanie izolacji przeciwwilgociowej kościoła parafialnego p.w. Trójcy Świętej w Zimnej Wodzie – etap V.

– 90 tys. zł Parafii Rzymsko – Katolickiej p.w. Św. Trójcy w Miłoradzicach na remont dachu głównego nad kościołem w Miłoradzicach – etap II.

– 50 tys. zł Parafii Rzymsko – Katolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brunowie na wzmocnienie ścian i fundamentów wieży kościoła filialnego p.w. Św. Józefa Robotnika w Gorzycy.

– 70 tys. Parafii Rzymsko – Katolickiej p.w. Chrystusa Króla w Osieku na wymianę i renowację stolarki w zabytkowym kościele filialnym p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Pieszkowie.

– 45 tys. zł Parafii Rzymsko – Katolickiej p.w. Chrystusa Króla w Osieku na wymianę i renowację stolarki w zabytkowym kościele parafialnym w Osieku.

– 80 tys. zł Parafii Rzymsko – Katolickiej p.w. Św. Michała Archanioła w Siedlcach na remont drewnianej dzwonnicy znajdującej się przy kościele p.w. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Czerńcu.

***********

29.03.2017

AKTUALIZACJA TERMINÓW ODBIORU ODPADÓWProsimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem, który znajduje się w zakładce „ODPADY HARMONOGRAM”.
Terminarz został zaktualizowany o miesiące maj i czerwiec 2017 r.

Jednocześnie podany został termin odbioru odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W Pieszkowie zbiórka będzie miała miejsce w dniu 13.05.2017

Jednocześnie informujemy, że harmonogram obioru odpadów na kolejne miesiące zostanie opublikowany w późniejszym terminie.

***********

25.03.2017

III MIEJSCE PIESZKOWIANEK NA TRADYCJACH WIELKANOCNYCH


50 odsłon jaja wielkanocnego, główny bohater świątecznego obiadu oraz deser wielkanocny.
W tych kategoriach tym roku ”PIESZKOWIANKI” rywalizowały z 17 zespołami z całej gminy.
III miejsce zdobyły w kategorii 50 odsłon jaja wielkanocnego. Na uznanie jurorów zasłużyła potrawa o pysznie brzmiącej nazwie babeczka z jajkiem.

galeria zdjęć znajduje się w zakładce – Z ŻYCIA MIESZKAŃCÓW –

***********

23.03.2017

PIESZKOWIANKI NA TARGACH W POZNANIU


W tym roku grupa aktywna ”PIESZKOWIANKI” przywitała wiosnę na targach ogrodnictwa
w Poznaniu. Nasze panie wróciły bardzo zadowolone z wyjazdu no i oczywiście z zakupów jakie tam poczyniły, a podglądnięte aranżacje z pewnością znajdą zastosowanie w tym roku w ich ogródkach.

galeria zdjęć znajduje się w zakładce – Z ŻYCIA MIESZKAŃCÓW –

***********

21.03.2017

W KOŃCU DOCZEKALIŚMY SIĘ


Teraz czekamy na słońce 🙂

***********

14.03.2017

DZISIAJ W TVN O SKŁADOWISKU W KŁOPOTOWIE


Problemem mieszkańców Kłopotowa i okolicznych miejscowości, zainteresowała się ogólnopolska telewizja. Reporterzy programu TVN UWAGA przez kilka miesięcy przyglądali się działalności składowiska odpadów w Kłopotowie. Dziś o godzinie 19.50 na kanale TVN
w programie UWAGA będzie emitowany materiał poświęcony temu tematowi. Zachęcamy do oglądania programu.

***********

08.03.2017

Z OKAZJI ŚWIĘTA WSZYSTKIM PANIOM – WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO


A wy Panowie nie zapomnijcie dzisiaj o życzeniach 🙂

***********

07.03.2017

POMÓŻ URZĘDOWI GMINY USPRAWNIĆ SYSTEM GOSPODAROWANIA ODPADAMI


Worki czy pojemniki na śmieci? Limit odbieranych nieczystości większy czy może jest wystarczający? Na te i inne sugestie oraz uwagi mieszkańców Gminy Lubin urząd czeka do końca marca br.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy o zabranie głosu w sprawie usprawnienia systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Czekamy na Państwa pomysły i propozycje, które udoskonaliłyby obecny system odbioru odpadów w naszej gminie. Zgłoszenia i uwagi będą analizowane i w miarę możliwości finansowych, wprowadzane w życie.

Informacje można przekazywać do Urzędu Gminy w Lubinie osobiście, pocztą tradycyjną – z dopiskiem „Propozycja zmian systemu gospodarowania odpadami na terenie Gminy Lubin” – (ul. Władysława Łokietka 6, 59-300 Lubin) lub elektroniczną (na adres: sekretariat@ug.lubin.pl).

***********

02.03.2017

DUŻE KARY ZA WYPALANIE TRAWY


Grzywna pięć tysięcy złotych oraz nawet do 10 lat więzienia grozi osobom, które będą wypalały trawę. Co roku, wraz z nadejściem wiosny wielu rolników decyduje się na wypalanie suchych, pozimowych traw. Przypominamy, że jest to bardzo niebezpieczne i niedozwolone.

Od pokoleń panuje przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy odrost młodej trawy. Nic bardziej mylnego. W ogniu ginie całe bogactwo budzącej się do życia przyrody!

Wypalanie traw bardzo niekorzystnie wpływa na faunę i florę zniszczonych obszarów. Dodatkowo wypalanie traw to także zagrożenie dla ruchu drogowego. Gęsty, ścielący się dym ogranicza widoczność, co może doprowadzać do wypadków.

Z wypalaniem traw wiążą się również koszty akcji gaśniczej. Poza tym, strażacy zajęci gaszeniem palących się traw mogą nie zdążyć z pomocą do innych niebezpiecznych zdarzeń związanych z ratowaniem zdrowia lub życia. A tego nie da się już wycenić.

***********

28.02.2017

DARMOWA POMOC PRAWNA


Mieszkańcy Gminy Lubin mogą korzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Porady i pomoc udzielane m.in. z zakresu prawa pracy, prawa karnego czy prawa ubezpieczeń społecznych można uzyskać w czterech punktach, które działają na terenie powiatu lubińskiego. System darmowej pomocy prawnej funkcjonuje w całym kraju od 01 stycznia 2016 roku.

Program jest rezultatem wejścia w życie ustawy przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości zakładającej stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy. Współpraca Gminy Lubin ze Starostwem Powiatowym, zaowocowała uruchomieniem czterech punktów, w których mieszkańcy gminy mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy.

Punkt 1 – LUBIN, ul. Łokietka 6A, pok. 2 (parter) – w budynku Urzędu Gminy Lubin
Punkt 2 – ŚCINAWA, ul. Rynek 17, pok. 6 (parter) – w budynku Urzędu Miasta i Gminy Ścinawa
Punkt 3,4 – LUBIN, ul. Kilińskiego 12B, pok. 116 (1 piętro) – w budynku Starostwa Powiatowego w Lubinie

Pomoc nie obejmuje spraw z zakresu prawa celnego, dewizowego, handlowego i działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowywania do jej rozpoczęcia.

***********

27.02.2017

CZY WÓJT DOTRZYMA OBIETNICY WYBORCZEJ ?


Podatek od nieruchomości w gminie wciąż jest płacony przez mieszkańców. Rzecz w tym, że wójt Tadeusz Kielan obiecywał w kampanii wyborczej jego zniesienie. Wybory wygrał, ale podatku już nie zniósł.

Standardowe gospodarstwo w gminie Lubin – dom z garażem na 10-arowej działce. Wokół trawnik, żadnych dodatkowych zabudowań. Podatek – 352 zł, podzielony na cztery raty. W tej sprawie do Urzędu Gminy wpłynęło już wiele skarg od mieszkańców.

– Mam do zapłaty prawie 400 zł, kolega ma dwa razy większą działkę, więc płaci ponad 700 zł. Wybory były w 2014 roku, wtedy jeszcze kandydat na wójta – pan Kielan – tak szumnie zapowiadał, że jak wygra, to zniesie podatek. Wygrał, podatku miało nie być, a dalej jest – narzeka jeden z mieszkańców.

Wójt tłumaczył się tym, że nie miał większości wśród radnych. Jednak teraz radni wójta Kielana od dawna mają już większość w tym gremium. Podatek mógłby więc zostać zniesiony, a złożona mieszkańcom obietnica, spełniona. Dlaczego tak się nie stało?

Podatek został w części zmniejszony, poprzez całkowite zwolnienie mieszkańców z opłat od budynków i budowli. Wysokość zwolnienia podatkowego jest różna w indywidualnych przypadkach. W niektórych gospodarstwach oscyluje w granicach 40 proc, w innych w 60 proc., w zależności od struktury gospodarstw. W skali gminy średnio obniżenie podatku od nieruchomości wyniosło 50 proc. Skutki obniżenia maksymalnych stawek podatkowych oraz wprowadzonych zwolnień w podatkach wyniosły w 2016 r. ok. 5,2 mln zł – przedstawia szczegółowe wyliczenia wójt Kielan.

Jednocześnie szef gminy tłumaczy, że ma dziś duży dylemat. Realizować kolejne inwestycje, w tym remonty dróg, czy znieść podatek.

– A ja powiem jedno. Miał znieść podatek, a nie go zmniejszyć. Co więcej, obiecywał
i zniesienie podatku, i remonty dróg. Mógł wcześniej to przeanalizować – dodaje na koniec inny z mieszkańców gminy. – Ja się czuję oszukany.

źródło: lubin.pl

***********

23.02.2017

W TYM NAJSŁODSZYM DNIU W ROKU

ŻYCZYMY WSZYSTKIM SMACZNEGO


JEST TEŻ COŚ DLA LICZĄCYCH KALORIE

***********

21.02.2017

BĘDZIE SYGNALIZACJA ŚWIETLNA W MIROSZOWICACH


Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan otrzymał zapewnienie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych
i Autostrad, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania dróg krajowych nr 3 i 36 z drogą gminną prowadzącą do Miroszowic. Ma tam powstać również sygnalizacja świetlna.

Już w marcu ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tego zadania, co oznacza, że na początku lata będzie mogła się rozpocząć przebudowa skrzyżowania i montaż sygnalizacji.

***********

16.02.2017

NOWE TERMINY ODBIORU ODPADÓW


W marcu br. nastąpią zmiany w terminach odbioru odpadów komunalnych.

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem, który znajduje się w zakładce „ODPADY HARMONOGRAM”. Nowe terminy w miesiącu marcu zostały oznaczone kolorem czerwonym. Terminarz obejmuje okres od stycznia do kwietnia 2017 r.

Jednocześnie informujemy, że harmonogram obioru odpadów na kolejne miesiące zostanie opublikowany w późniejszym terminie.

źródło:ug.lubin.pl

***********

10.02.2017

NOWY BANKNOT 500-ZŁOTOWY


W dniu dzisiejszym do obiegu wszedł najwyższy polski nominał – banknot 500-złotowy z wizerunkiem Jana III Sobieskiego. Nowy banknot miał zamykać serię „Władcy polscy”, dlatego autorem jego wizerunku jest projektant pozostałych polskich banknotów, Andrzej Heidrich.

Nowa 500-setka choć jest większa formatowo niż pozostałe nominały, to graficznie nie odstaje od pozostałych banknotów. W ramach serii „Władcy polscy” na wszystkich dotychczasowych banknotach widnieją wizerunki polskich władców z dynastii Piastów i Jagiellonów, w kolejności chronologicznej, odpowiadającej wzrostowi nominałów: Mieszko I, Bolesław Chrobry, Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło i Zygmunt I Stary.

Nowy banknot jest, obok 200-złotowego, najlepiej zabezpieczony, na przykład wysokiej generacji farbą zmienną optycznie.

Prace nad nowym banknotem rozpoczęto w listopadzie 2014 roku. Do obiegu wejdzie 50 milionów sztuk tego nominału.

***********

06.02.2017

PROBLEMY NA DRODZE PIESZKÓW-OSIEK


Aż strach postawić tam nogę, strach wjechać kołami. – A co mają powiedzieć mieszkańcy Pieszkowa czy sąsiednich miejscowości, którzy codziennie jeżdżą tędy do szkoły czy pracy? – pyta jednak z Czytelniczek portalu Lubin.pl, wskazując na drogę relacji Osiek-Pieszków. Spory odcinek tej trasy pokryty jest lodem.

– Z pól ścieka woda, rowy są już pełne po brzegi, więc teraz zalewa drogę – opowiada Czytelniczka. – A że temperatura jest na minusie, na drodze zrobiła się szklanka. Warunki do jazdy są tragiczne! – narzeka.

Kobieta przyznaje, że to nie pierwsza taka sytuacja. Problem powtarza się co roku. – A zima jeszcze się przecież nie skończyła. To droga powiatowa, dzwoniłam do urzędu, ale nikt nie zareagował – dodaje.

Droga rzeczywiście jest powiatowa, ale przekazana w zarządzanie do gminy wiejskiej Lubin. Tam – jak zapewnia rzecznik wójta Maja Grohman – nikt problemu nie zgłaszał. – Ale nasze służby już od rana wiedziały, że na ten trasie konieczna jest interwencja. Obecnie trwa tam wypompowywanie wody, później przyjedzie też piaskarka, która posypie śliską nawierzchnię – zapewnia Maja Grohman.

Rzecznik przyznaje, że problem z pewnością będzie się powtarzał. – Pola są zamarznięte i nie przyjmują już wody, dlatego wszystko spływa na drogę. W naszej gestii jest utrzymanie drogi i będziemy pilnować, by była przejezdna. Konieczna jest jednak przebudowa tej trasy – zaznacza.

Maja Grohman przypomina też mieszkańcom gminy, żeby zgłaszać w urzędzie wszystkie problemy drogowe. Można to zrobić w specjalnie powołanym referacie dróg.

źródło: lubin.pl

***********

03.02.2017

CO DALEJ Z GMINNYM GIMNAZJUM ?


Od września uczniowie Gimnazjum Gminnego niestety nie będą mogli kontynuować nauki w obecnym miejscu.

Do końca bieżącego roku obowiązuje umowa z gminą miejską Lubin na dzierżawę pomieszczeń Gimnazjum nr 1. Ta umowa została nam wypowiedziana – informuje Maja Grohman, rzecznik prasowy wójta Tadeusza Kielana.

Dla gminy oznacza to, że musi znaleźć nową siedzibę dla dwóch roczników gimnazjum – drugiej i trzeciej klasy. Naboru do pierwszej już nie będzie, bo – zgodnie z rewolucją oświatową – gimnazja mają być zlikwidowane.

– Szukamy budynku, w którym uczniowie drugiej i trzeciej klasy będą mogli dokończyć edukację. Na pewno będzie to jakiś budynek w Lubinie, obecnie prowadzimy rozmowy z właścicielami kilku obiektów – dodaje Maja Grohman.

źródło: lubin.pl

***********

01.02.2017

ZMIANY W PIT w 2017 ROKU


W tym roku będziemy wypełniać PIT na nowych arkuszach. Pozostałe zmiany dotyczą głównie nowych wzorów formularzy oraz modyfikacji niektórych procedur.

Zmiany dotyczą m.in. wzorów deklaracji: PIT-2, PIT-2A, PIT-2K, PIT-3, PIT-12, PIT-4R, PIT-6, PIT-8AR, PIT-8C, PIT-11, PIT-R, PIT-16, PIT-16A, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36 L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 i PIT-40. Niewielkiej modyfikacji ulegną także załączniki: PIT-O, PIT-D, PIT-M, PIT-B, PIT-Z oraz PIT-ZG.

Nowością w 2016 roku jest program 500+. Świadczenia rodzinne, dodatki pielęgnacyjne, zasiłki dla opiekunów, zasiłki porodowe czy świadczenia wychowawcze w ramach pomocy państwa w opiece nad dziećmi pozostają zwolnione z opodatkowania za rok 2016. W deklaracjach rocznych nie trzeba więc odnotowywać sum otrzymanych w ramach rządowego programu.

Opodatkowywać i wykazywać w rocznej deklaracji PIT nie trzeba także jednorazowych dodatków do emerytur lub renty. Takie kwoty nie powinny też być rozliczane przez ZUS na formularzach PIT-40 i PIT-11A. W deklaracjach nie trzeba też ujmować zasiłków macierzyńskich z KRUS oraz wsparcia otrzymanego z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, związanych z pobytem dzieci w żłobkach czy przedszkolach.

Ostatni termin przedłożenia fiskusowi zeznań podatkowych przypada w tym roku na 2 maja.

***********

23.01.2017

ROZLICZENIE IMPREZY SYLWESTROWEJ


Osoby, które bawiły się na balu sylwestrowym w świetlicy w Pieszkowie mogą już odbierać pieniądze, które pozostały po rozliczeniu całej imprezy sylwestrowej. Do zwrotu na parę
zostało po 8 zł.
Osoby, które zechcą odebrać pieniądze, będą mogły to uczynić do dnia 05.02.2017.
Po tym czasie pozostała kwota decyzją organizatorów i za zgodą uczestników imprezy zostanie przekazana Radzie Sołeckiej i będzie wykorzystana w pierwszej kolejności na doposażenie naszej świetlicy w notebooka lub oświetlenie na imprezy.

***********

19.01.2017

GMINA LUBIN CORAZ BOGATSZA


Gmina Lubin uplasowała się na wysokim 29. miejscu w rankingu „najbogatszych
i najbiedniejszych gmin w Polsce”. Ministerstwo Finansów co roku publikuje wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin. Ranking Ministerstwa Finansów obejmuje 2478 gmin.
Porównując opublikowane dane z danymi za zeszły rok, Gmina Lubin awansowała z 34 miejsca na miejsce 29.

***********

18.01.2017

UWAGA NA FAŁSZYWEGO SMS-a


„Potrzebna jest krew dla dziecka chorego na białaczkę – to bardzo rzadka grupa krwi: BRh minus. Kontakt Marzena Czyż tel.: 515 250 700”. Nie dajcie się nabrać, to zwykły łańcuszek.

Treść SMS-a krąży już od dwóch lat . Pod podanym w wiadomości numerem nikt nie odbiera. Automatyczna sekretarka informuje jedynie o przepełnionej skrzynce głosowej. Niejednokrotnie próbowano ustalić, o jakim dziecku mowa i kim jest Marzena Czyż. Według jednej wersji pierwotny apel był prawdziwy, a chorą dziewczynkę w 2015 r. właśnie dzięki SMS-owej akcji udało się uratować. W innej wersji, pani Marzena to pracownica banku, której zrobiono niewybredny dowcip, w wyniku którego ona sama musiała zmienić numer telefonu.
„Żart” przetrwał do dziś w formie łańcuszka, powielany zapewne w dobrej wierze przez nieświadomych internautów i użytkowników telefonów komórkowych.

źródło: lubin.pl

***********

03.01.2017

ZABAWA SYLWESTROWA W PIESZKOWIE


Prawie do białego rana bawili się mieszkańcy Pieszkowa w ostatnią noc roku 2016. Zabawa na dobre rozpoczęła się o godz. 20.00 i nawet nie wiadomo kiedy wybiła godz. 24.00. A jak północ to wiadomo – składanie życzeń i pokaz fajerwerków. Zresztą sami zobaczcie jak bawili się mieszkańcy Pieszkowa.

Galeria zdjęć

***********

02.01.2017

NOWY HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW


W zakładce -ODPADY HARMONOGRAM- zamieszczamy nowy harmonogram odbioru odpadów w roku 2017.
Nowy harmonogram obejmuje na razie miesiące styczeń,luty i marzec.
Jak tylko pojawi się na pozostałe miesiące roku 2017 to zamieścimy go na naszej stronie i nie zapomnimy poinformować Was o tym.

***********

24.12.2016

KOŚCIÓŁ PRZYGOTOWANY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA


Szopka została ustawiona już w czwartek. W piątek zostały ubrane choinki.
Kościół w Pieszkowie jest gotowy na święta Bożego Narodzenia.

Tak wyglądało przygotowywanie kościoła przez mieszkańców

***********

23.12.2016

ŚWIĄTECZNY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU 104


W Wigilię i Sylwestra linia 104 będzie kursowała tak jak w sobotę.
Podczas świąt, 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia linia 104 nie będzie kursowała.

***********

23.12.2016

OD 01.01.2017 WYCINKA DRZEW NA WŁASNEJ POSESJI BEZ ZEZWOLENIA


Od nowego roku będzie można wycinać drzewa na prywatnej posesji bez pozwolenia. Ustawę
o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach przegłosował Sejm tydzień temu
i bez poprawek przyjął Senat. Dokument czeka na podpis prezydenta.

Ustawa znosi konieczność występowania osób fizycznych z wnioskiem do gminy o zgodę na usunięcie drzewa.

Obecne przepisy wymagają od właściciela działki wystąpienia do wójta, burmistrza, prezydenta miasta o zezwolenie na wycięcie drzewa.

 

***********

21.12.2016

PRZYGOTOWANIA W KOŚCIELE DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA


Szopka już jest. W czwartek przywiozą choinki, a w piątek będą ubierane.
Wszystkich chętnych, którzy będą chcieli nam w tym pomóc zapraszamy w piątek 23.12.2016 od godz. 11.00

Osoby, które chcą skorzystać ze spowiedzi przed zbliżającymi się świętami przypominamy, że w czwartek 22.12.1016 od godz. 17.30 do godz. 18.00, będą mogły to zrobić w naszym kościele.

***********

13.12.2016

MIKOŁAJ W PIESZKOWIE


W tym roku św. Mikołaj ze Śnieżynką zawitali do świetlicy w Pieszkowie w sobotę 10.12.2016. Mali mieszkańcy Pieszkowa czekali na nich z niecierpliwością. Kiedy jednak już Mikołaj z saniami pełnymi prezentów wjechał do świetlicy to zabawa rozpoczęła się na dobre. Dzieci bardzo chętnie brały udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez Mikołaja. Były wyścigi przez gąsienicę, wspólne wiązanie balonów, gry i zabawy z piłką. Na końcu wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja to na co czekały przez cały dzień. Prezenty.

Galeria zdjęć

***********

12.12.2016

 PIESZKOWIANKI ZDOBYŁY III MIEJSCE


09.12.2016 w świetlicy w Krzeczynie Małym „Pieszkowianki” biorące udział w konkursie „Tradycje Bożonarodzeniowe” zdobyły III miejsce. Wśród smakołyków przyrządzonych przez nasze panie z Pieszkowa znalazły się:  „Wyluzowany kurczak o bogatym wnętrzu”, „Grilowany dorsz na kapuście kiszonej z prezentem od leśniczego”, a na deser „Choinki w śnieżnych zaspach”.

Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny pt. „Kartka Świąteczna – Anioł Bożonarodzeniowy 2016”. Wśród nagrodzonych znalazły się także dzieci z Pieszkowa.

Galeria zdjęć z konkursu

***********

11.12.2016

UCZNIOWIE Z PIESZKOWA WYRÓZNIENI


W piątek  09.12.2016 o godz. 15.00 w świetlicy wiejskiej w Oborze odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla uczniów i studentów z Gminy Lubin.

W tej edycji wśród nagrodzonych znalazło się aż troje uczniów  z Pieszkowa.  Dwie osoby zostały nagrodzone za bardzo wysokie wyniki w nauce i jedna za osiągnięcia sportowe.

Z wyniki w nauce nagrodzeni zostali: Klaudia Jędrak i Miłosz Jarzębowski

Za osiągnięcia sportowe nagrodę odebrała Dominika Swędrak (proszę Dominikę o przysłanie zdjęcia z gali wręczenia stypendiów)

Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Program stypendialny ma już dwudziestoletnią tradycję. Celem jego jest uhonorowanie najzdolniejszych młodych mieszkańców naszej Gminy.

Osoby, którym zostały przyznane jednorazowe stypendia uzyskały bardzo wysokie wyniki w nauce. Kryteria jakie musiały spełniać osoby ubiegające się o stypendium określone są w uchwale Rady Gminy z dnia 31 stycznia 2002r. w sprawie zasad przyznawania stypendiów dla uczniów i studentów.

***********

09.12.2016

PIESZKOWIANKI WALCZĄ O ZWYCIĘSTWO

sleater-wigilijny

na zdjęciu  fragment stołu wigilijnego Pieszkowianek z zeszłego roku


Już dzisiaj o godz. 17.00 w Krzeczynie Małym odbędzie się kolejna edycja konkursu

„Tradycje Bożonarodzeniowe”.

Nasze panie  przygotują prezentację tradycyjnego stołu wigilijnego oraz trzech potraw
w kategoriach: potrawa postna, potrawa na dzień świąteczny, deser bożonarodzeniowy.

Rozstrzygnięty zostanie także konkurs plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową. W tym roku tematem przewodnim konkursu był Anioł.

Podczas spotkania wystąpią grupy wokalne działające w Ośrodku Kultury Gminy Lubin: STUDIO PIOSENKI ŁAŁ i ZESPÓŁ ISKRA.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

***********

08.12.2016

MIKOŁAJ ZAPRASZA DZIECI Z PIESZKOWA DO ŚWIETLICY

mikolaj__renifery__sanie


SOBOTA 10.12.2016 O GODZ. 17.00

***********

26.11.2016

ZMIANA LOKALIZACJI PRZYSTANKÓW

petla-pieszkow


Od poniedziałku, 28 listopada, autobusy będą zatrzymywały się na nowym przystanku, który został wybudowany wraz z budową chodnika. Dotychczasowe dwa przystanki, zostaną zlikwidowane.

Z nowego przystanku autobusy będą odjeżdżały w dwóch kierunkach tj., w kierunku do Lubina oraz w kierunku Raszowej.

***********

24.11.2016

TABLICE INFORMACYJNE W PIESZKOWIE

dsc_3


W kilku miejscach Pieszkowa pojawiły się tablice informacyjne z numerami domów.

Inicjatywa rozmieszczenia takich tablic została podjęta na zeszłorocznym zebraniu mieszkańców dotyczącym podziału funduszu sołeckiego na rok 2016. Mieszkańcy obecni na zebraniu zgłaszali problemy z dojazdem wzywanych w razie potrzeby karetek pogotowia, które bardzo często nie mogły trafić pod wezwany adres.

W tym roku roku pieniędzy starczyło na zrobienie i rozmieszczenie 5 tablic. Reszta zostanie rozmieszczona w roku 2017. Całość inwestycji została sfinansowana z funduszu sołeckiego na lata 2016 i 2017.

***********

14.11.2016

URZĄD GMINY PYTA MIESZKAŃCÓW

instalacja


W związku z możliwością przystąpienia Gminy Lubin do partnerstwa związanego z realizacją Projektu „Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej RPEP” Urząd Gminy Lubin prosi
o wypełnienie załączonej ankiety na podstawie, której zostanie określona skala zainteresowania mieszkańców Gminy Lubin ewentualnym uczestnictwem w planowanym programie prosumenckim.

Program polegał będzie na umożliwieniu mieszkańcom pozyskania środków finansowych na montaż instalacji fotowoltaicznych na jednorodzinnych budynkach mieszkalnych. Dane pozyskane z ankiety będą stanowić podstawę ubiegania się o status partnera w projekcie ,,Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej RPEP”.

Przedmiotowa ankieta jest badaniem wstępnym, bez którego nie będzie możliwe podjęcie dalszych czynności.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 76/84-03-121 lub 76/84-03-128.

Ankieta do pobrania

źródło: ug.lubin.pl

***********

12.11.2016

ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU – PRZYPOMNIENIE


14.11.2016 PONIEDZIAŁEK – PARKING PRZY ŚWIETLICY

Na miejsce zbiórki będzie można przynieść wszystkie przedmioty zawierające elementy elektryczne i elektroniczne, pochodzące z gospodarstw domowych, stoły, szafy, krzesła, sofy, a także dywany, wózki dziecięce, materace, rowery i zabawki dużych rozmiarów. Zostawić będzie można także wanny, drzwi, umywalki, muszle toaletowe, itp.

W ramach prowadzonej zbiórki nie będzie można jednak zostawić odpadów remontowo-budowlanych, opon, części samochodowych, odpadów zielonych, odpadów zmieszanych oraz odpadów odbieranych z posesji w systemie workowym (papier, szkło, plastik, odpady biodergadowalne). Nie będzie można także przynieść odpadów pochodzących z działalności gospodarczej i rolniczej.

źródło: UG. Lubin

***********

06.11.2016

PO CICHU WRACA TEMAT ODKRYWKI

tereny objęte odkrywką

tereny objęte odkrywką


W hotelu Milenium w Legnicy odbyła się konferencja poświęcona eksploatacji węgla brunatnego złoża Legnica. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie całkowity brak informacji o tej, jakże ważnej dla mieszkańców regionu, inicjatywie. Wygląda na to, że cichaczem, niemalże konspiracyjnie sprawa budowy w naszym regionie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego wraca…

Organizatorami konferencji była Politechnika Wrocławska, Towarzystwo Konsultantów Polskich i… Wójt Gminy Lubin. Na konferencję zaproszono wprawdzie sołtysów wsi z gminy i niektórych radnych. Niektórych, gdyż radni opozycyjni nie otrzymali nie tylko zaproszeń, ale nawet informacji, że taka konferencja się odbywa. Gmina tłumaczy się, że współorganizatorem została jedynie z uprzejmości i dlatego nie zapraszała nikogo pozostawiając to w gestii innych organizatorów.

Cały artykuł dostępny tutaj http://elubin.pl/wiadomosci,15756.html

***********

31.10.2016

ZMIANY W KURSOWANIU LINII 104


W związku z dniem Wszystkich Świętych w dniu 01.11.2016 autobus linii 104 (przystanek Kościuszki Dworzec PKS),będzie kursował tak jak w sobotę.

źródło: ug.lubin.pl

***********

28.10.2016

ZMIANA CZASU NA ZIMOWY

zmiana-czasu-na-zimowy


W nocy 29(sobota) na 30(niedziela) października cofniemy wskazówki zegarka z godziny 3.00 na 2.00. Dzięki temu zyskujemy dodatkową godzinę na sen.

Zmiana czasu, odbywająca się dwa razy w roku, ma przyczynić się do maksymalnego wykorzystania światła dziennego oraz oszczędności energii. W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym. Następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964. Obecnie obowiązuje ona bez ustanku od 1977 roku.

***********

25.10.2016

PRZERWY W DOSTAWIE PRĄDU


W związku z trwającymi pracami przy budowie chodnika, w dniu 25.10.2016 mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu od numeru 27A do 40 oraz działki nr. 86/6, 85, 86/7, 88/1, 88/2, 88/11

***********

20.10.2016

PARKOWANIE W NIEDZIELE PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ


    W związku z ograniczoną ilością miejsc parkingowych przed kościołem, w niedzielę na czas nabożeństwa będzie można zaparkować na parkingu przy świetlicy. Bramy wjazdowe na parking będą otwierane od godz. 10.00

***********

17.10.2016

PROJEKT AGLOMERACJI PRZEGŁOSOWANY PRZEZ RADNYCH

mapa-gminy


    Plan przyłączenia kolejnych siedemnastu miejscowości Gminy Lubin do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Lubinie został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Gminy Lubin oraz Radę Miejską w Lubinie. Teraz projektem aglomeracji zajmą się radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

      Z dotacji, której rząd szacowany na 55-60 mln, sfinansowane zostałoby przyłączenie kolejnych 17 miejscowości Gminy Lubin do miejskiego systemu. Cztery podpięte są do niego od 2006 r. To Gorzyca, Gola, Krzeczyn Mały i Krzeczyn Wielki. Teraz dołączyłby Księginice, Składowice, Ustronie, Siedlce, Dąbrowa Górna, Czerniec, Niemstów, Pieszków, Osiek, Kłopotów, Miroszowice, Chróstnik, Lisiec, Bukowna, Wiercień, Zimna Woda i Obora.

źródło: UG. Lubin

***********

12.10.2016

JUTRO CZĘŚĆ MIESZKAŃCÓW BEZ PRĄDU


    13.10.2016 w czwartek w godz. od 8.00 do 18.00 nastąpią przerwy w dostawie prądu.

Wyłączenie prądu planowane jest na posesjach 27-40 oraz niektórych działkach (86/6, 85, 86/7, 88/1, 88/2, 88/11).

***********

11.10.2016

ZAGINĘŁA KOTKA


    W piątek 07.10.2016 na terenie Pieszkowa zaginęła kotka o imieniu Marysia.

Jeżeli ktokolwiek z mieszkańców ją widział, proszony jest o informację na adres:

biuro@pieszkow.pl

lub pod numer telefonu 795-321-087

za wszelkie informacje z góry dziękujemy.

***********

10.10.2016

CZY WÓJT DOTRZYMA OBIETNICY ?


    Ostatnio głośno dyskutowany wśród mieszkańców gminy jest plan utworzenia aglomeracji Lubin. Miasto i gmina wiejska Lubin tworzą aglomerację pod olbrzymi projekt inwestycyjny dotyczący gospodarki wodno-ściekowej. Dzięki temu ścieki z gminy trafią do oczyszczalni w Lubinie i będzie można wyremontować rurociąg oraz tutejszą oczyszczalnię.  Pisaliśmy o tym m.in. na naszej stronie w dniu 15.09.2016 (tekst znajduje się niżej w dziale aktualności).

    Część radnych naszej gminy jest za utworzeniem aglomeracji, a część przeciw. Kto ma rację? Radni przeciwni temu pomysłowi argumentują to możliwością podwyżek za odprowadzane ścieki oraz likwidacją majątku gminy. W związku z takimi głosami radnych wójt Tadeusz Kielan obiecał zapytać nas, mieszkańców gminy, o zdanie na ten temat. Tekst znajduje się tutaj. Jednak teraz dowiadujemy się, że żadnych konsultacji może nie być, a nasz głos zastąpią opinie radnych Lubina i radnych Gminy Lubin. Przeczytać o tym możemy w tym miejscu .

***********

07.10.2016

ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU


14.11.2016 PARKING PRZY ŚWIETLICY

Na miejsce zbiórki będzie można przynieść wszystkie przedmioty zawierające elementy elektryczne i elektroniczne, pochodzące z gospodarstw domowych, stoły, szafy, krzesła, sofy, a także dywany, wózki dziecięce, materace, rowery i zabawki dużych rozmiarów. Zostawić będzie można także wanny, drzwi, umywalki, muszle toaletowe, itp.

W ramach prowadzonej zbiórki nie będzie można jednak zostawić odpadów remontowo-budowlanych, opon, części samochodowych, odpadów zielonych, odpadów zmieszanych oraz odpadów odbieranych z posesji w systemie workowym (papier, szkło, plastik, odpady biodergadowalne). Nie będzie można także przynieść odpadów pochodzących z działalności gospodarczej i rolniczej.

źródło: UG. Lubin

***********

04.10.2016

PRZERWA W DOSTAWIE WODY

brak-wody


Jutro  5 października nastąpią przerwy w dostawie wody w miejscowościach Pieszków, Raszowa i Raszowa Mała. Potrwają od  godz. 10.00 do 14.00. Związane jest to z prowadzonymi tam pracami rozbudowy sieci wodociągowej.

GZUKiM przeprasza za utrudnienia.

***********

27.09.2016

ZMIANY NA NASZEJ STRONIE


Wsłuchując się w opinię użytkowników naszej strony postanowiliśmy trochę ją zmodyfikować. Modyfikacja dotyczy działów >aktualności< i >ostatnio dodane< znajdujących się na głównej stronie. Powodem do zmian były uwagi, że >aktualności< są mało widoczne, przez co mogły zostać niezauważane ważne informacje dla mieszkańców Pieszkowa.

Postanowiliśmy zatem, że informacja w dziale >głosy mieszkańców< znajdująca się na stronie głównej, będzie wyświetlana w przypadku pojawienia się nowego maila od Państwa przez 7 dni, a następnie będzie przeniesiona na stałe do zakładki GŁOSY MIESZKAŃCÓW znajdującej się po lewej stronie naszej strony. Spowoduje to, że >aktualności< przesuną się prawie na samą górę, i znajdą się zaraz za powitaniem na stronie głównej.

Dział >ostatnio dodane< zostanie usunięty, a  każdorazowe dodanie lub zmiana elementów
(zdjęć, plików w pdf-ie, itp.) na naszej stronie pojawi się jako nowa informacja
w > aktualnościach<.

***********

24.09.2016

REALIZACJA FUNDUSZU SOŁECKIEGO NA ROK 2016

zebranie o fundusz


Podczas ostatniej informacji dotyczącej podziału funduszu sołeckiego, który odbył się na zebraniu w dniu 20.09.2016 zapomniałem umieścić informacji dotyczącej realizacji tego funduszu na rok 2016. Naprawiam swój błąd 🙂

zadanie

kwota

zrealizowano

Zakup materiałów eksploatacyjnych do kosiarek

1000

1000

Organizacja imprez integracyjnych

6.034,89

Do realizacji pozostał Mikołaj –1654

Zakup zmywarki „60” do świetlicy

1500

do realizacji

Zakup wyposażenia multimedialnego do świetlicy

5800

5200

Zakup tablic informacyjnych i ich rozmieszczenie na terenie wsi

4.000

Rozmieszczone będą w 5 punktach.Koszt 4050.

Doposażenie placu zabaw, w tym w małą wiatę

8000

Do realizacji

***********

21.09.2016

FUNDUSZ SOŁECKI NA ROK 2017 PODZIELONY

zebranie o fundusz


Nie sprawdziły się oczekiwania Rady Sołeckiej odnośnie frekwencji mieszkańców na zebraniu w sprawie podziału funduszu sołeckiego na rok 2017. Małe zainteresowanie Pieszkowian zdziwiło zarówno włodarzy jak i nielicznie przybyłych, gdyż roszczeń odnośnie potrzeb w naszej miejscowości na co dzień słyszy się bardzo wiele. Gdzie są mamy, które narzekają na kiepskie wyposażenie naszego placu zabaw i marzą o tym, aby ich dzieci korzystały z nowoczesnego, bezpiecznego sprzętu? Gdzie są osoby krytykujące sposób przygotowywania dożynek? Nieobecni. Następna szansa na realizację nowych pomysłów będzie dopiero za rok, przy tworzeniu nowego budżetu.

Przybyli na zebranie mieszkańcy starali się jednak podzielić środki sprawiedliwie, aby po trosze zaspokoić wszystkie najważniejsze potrzeby mieszkańców. W ten sposób uchwalono następujący budżet na 2017 rok:

1. Zakup materiałów eksploatacyjnych do kosiarek – 500

2. Internet                                                                 – 400

3. Imprezy integracyjne                                            – 3500

           w tym:

                     Dożynki                    – 1000

                     Dzień dziecka i Matki – 1500

                     Mikołaj                      – 1000

4. Tablice informacyjne                                             – 7000

5. Wyposażenie multimedialne świetlicy                 – 3000

6. Doposażenie placu zabaw                                   – 14.165,34   

                                                            Razem 28.565,34 zł  
R.

***********

15.09.2016

ZAPYTAJĄ NAS MIESZKAŃCÓW O ZDANIE W SPRAWIE AGLOMERACJI ?

mapa-gminy


Do mieszkańców gminy wiejskiej Lubin trafiła ulotka przygotowana przez radnych opozycyjnych względem wójta Kielana. Chcą, aby to mieszkańcy zdecydowali i wypowiedzieli się na temat pomysłu utworzenia aglomeracji dotyczącej sieci kanalizacyjnej. Poniedziałkowa uchwała rady gminy, w której większość radnych była za utworzeniem aglomeracji nie zamyka bowiem sprawy, a dopiero ją otwiera.

O co chodzi? Podobno większość mieszkańców nie za bardzo się orientuje. A w skrócie chodzi o pomysł utworzenia przez miasto Lubin i gminę wiejską Lubin aglomeracji, by wspólnie ubiegać się o dotację na modernizację i rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej. Dzięki temu można by uzyskać więcej pieniędzy oraz skierować ścieki z gminy do oczyszczalni w Lubinie.

Radni opozycyjni z „Razem dla gminy Lubin” chcą więc, by zapytać o zdanie mieszkańców gminy. Przygotowali ulotkę, by jak mówią poinformować o wszystkim ludzi. Wypunktowują
w niej, to co według nich złego przyniesie stworzenie aglomeracji.

Nie jest ważne czy ścieki płyną do miejskiej czy gminnej oczyszczalni. Mieszkańca interesuje czy nie będzie płacił więcej. Uzależnienie się od miasta może spowodować podwyżki. Ta nieufność to wina władz Lubina, które już kiedyś postawiły nas „pod ścianą” w sytuacji, gdy oba samorządy nie potrafiły się porozumieć w sprawie opłat za uczniów z gminy chodzących do szkół miejskich i wtedy chciały nasze dzieci wyrzucić ze szkół mówi Paweł Łukasiewicz
z „Razem dla gminy Lubin”, klubu opozycyjnego w stosunku do wójta Tadeusza Kielana. .

Władze gminy cały czas przypominają jednak, że mówienie o podwyżkach to straszenie mieszkańców na wyrost, bo częściowa aglomeracja już istnieje i ścieki z Krzeczyna Wielkiego, Gorzycy, Goli, Krzeczyna Małego płyną do miasta. A mieszkańcy tych miejscowości nie płacą wcale więcej niż pozostali z gminy.

Według radnych najlepiej byłoby przeprowadzić konsultacje społeczne. – Największym problemem jest, że wójt oraz pracownicy urzędu gminy pracowali nad tym pomysłem i znali go od kilku miesięcy. A radni, na których spoczywa największa odpowiedzialność zostali zaskoczeni przez wójta, który oczekiwał od nich podjęcia decyzji w ciągu zaledwie sześciu dni. Uważają, że decyzję w sprawie utworzenia aglomeracji powinni podjąć mieszkańcy.

Gdy pytamy w Urzędzie Gminy Lubin o możliwość przeprowadzenia referendum lub konsultacji, okazuje się, że urząd zapyta mieszkańców o zdanie i to już wkrótce.

Rozpoczęliśmy już przygotowania do przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących m.in. rozszerzenia aglomeracji wodno-kanalizacyjnej. Spektrum badań preferencji mieszkańców będzie jednak znacznie szersze. Chcemy poprosić o opinię w wielu innych kwestiach, nurtujących zarówno społeczność gminy Lubin, jak i jej władze. Mamy nadzieję, że do końca października ankieta konsultacyjna trafi do mieszkańców – mówi wójt gminy Lubin Tadusz Kielan.

źródło: lubin.pl

***********

09.09.2016

UTRUDNIENIA POD KOŚCIOŁEM


W związku z trwającymi robotami drogowymi bardzo trudno  zaparkować w okolicach sklepu i kościoła. Osoby, które zawsze w niedzielę przyjeżdżały na mszę świętą  samochodem powinny w tym dniu rozważyć spacer do kościoła 🙂

***********

09.09.2016

zebranie o fundusz


       W dniu 20.09.2016 (wtorek) w świetlicy o godz. 18.00 odbędzie się zebranie mieszkańców dotyczące podziału funduszu sołeckiego na rok 2017

Porządek zebrania:

1.Informacja o wykorzystaniu funduszu za rok 2016

2.Podział funduszu na rok 2017

3.Sprawy różne i wolne wnioski

***********

31.08.2016

fundusz


       Już 20.09.2016 odbędzie się zebranie  mieszkańców dotyczące podziału funduszu sołeckiego na rok 2017. W roku 2016 do wykorzystania była kwota 26.334,89 zł
i została podzielona na następujące zadania – Zadania z funduszu sołeckiego na rok 2016 pdf.

Dlaczego fundusz sołecki jest tak dla nas ważny ?

         Fundusz sołecki to nasze pieniądze! Decyzja o tym, na co wydać pieniądze, należy tylko do mieszkańców, ich zdanie jest wiążące i nikt ich w podjęciu decyzji na zebraniu wiejskim zastąpić nie może. Fundusz sołec­ki to jedyne rozwiązanie w Polsce, w ramach którego o części budżetu gminy decydują bezpośrednio mieszkańcy, a ich wola zobowiązuje wójta, burmi­strza czy prezydenta do wpisania efektów owych decyzji do projektu budże­tu. Korzystajmy z tej szansy !

Dla tych mieszkańców, którzy jeszcze nie byli na zebraniu przy podziale funduszu chcę powiedzieć, że fundusz sołecki wiąże się z ożywionymi dyskusjami i wymianą poglądów. Ale to właśnie dzięki takim rozmowom powstają pomysły rozwią­zania problemów w sołectwie. I to nie tylko o to, na co wydać pieniądze, ale też o to, co jest w sołectwie ważne, jak chcemy rozwijać nasze sołectwo, kto odpowiada za drogi, rowy, tereny zielone, jak ma działać świetlica i kto musi ją utrzymać itd.

W tym roku do podziału jest kwota 28.565,34 zł.

Jeżeli masz jakieś pomysły na co rozdzielić te pieniądze to przyjdź na zebranie i zaproponuj.

         Możesz także wysłać do nas maila na adres biuro@pieszkow.pl ze swoimi uwagami
i propozycjami, które na pewno zostaną przedstawione do dyskusji radzie sołeckiej
i mieszkańcom na zebraniu.

Wykorzystaj tę szansę !

O terminie zebrania poinformujemy Państwa na naszej stronie.

***********

29.08.2016

40 LAT MINĘŁO …..

DSC_1334


Co prawda 40 lat minie za kilka dni, ale parafianie korzystając z okazji na zakończenie
niedzielnej mszy świętej złożyli życzenia urodzinowe Ks. Mirkowi. Wśród życzeń wielu łask Bożych i powodzenia w służbie kapłańskiej znalazły się też podziękowania za prowadzenie pięknych eucharystii w naszym kościele i za dowcipy, którymi nas często rozwesela.

galeria zdjęć

***********

28.08.2016

WYRÓŻNIENIE DLA PIESZKOWIANEK

DSC_1330


W dniu 27.08.2016 w ramach obchodzonych w Krzeczynie Wielkim dożynek odbył się konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Gminy Lubin. W konkursie tym po raz pierwszy wziął udział także wieniec wykonany przez grupę Pieszkowianki. Naszym przedstawicielkom udało się zdobyć wyróżnienie i nagrodę w wysokości 100 zł.  W konkursie zwyciężył wieniec
z Czerniec.

galeria zdjęć z konkursu

***********

27.08.2016

ODPUST W KOŚCIELE PW. MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ


W piątek 26.08.2016 w naszym kościele w Pieszkowie odbył się Odpust. Na początku mszy świętej ks. proboszcz powitał przybyłych gości:
prowadzącego  uroczystość ks. Piotra Węża – dyrektora wspólnoty Salezjańskiej NMP Wspomożenia Wiernych w Poznaniu.
Ks. Andrzeja Drwiłę, dziekana dekanatu Lubin wschód, proboszcza parafii św. Jana Sarkandra. Współbraci ze wspólnoty NSPJ w Lubinie z jej dyrektorem, dyrektorem Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie ks. Mariuszem Jeżewiczem oraz ks. Jana
Dyrektora Wspólnoty i proboszcza parafii MB Częstochowskiej w Lubinie – ks. Pawła Bujaka. Ks. proboszcza Krzysztofa Antosika z parafii Św. Trójcy z Miłoradzic.
Ks. proboszcza z parafii Niepokalanego Serca NMP z Raszówki – Stanisława Buchtę
i ks. Tadeusza Winnickiego.
Ks. proboszcz Wojciech Skowron podziękował za pomoc w przygotowaniach i uczestnictwo we mszy świętej pochodzącemu z naszego Pieszkowa klerykowi Mateuszowi oraz klerykom Jarosławowi i Piotrowi. Podziękowania otrzymał także Tomasz Plicha – szafarz Najświętszej Eucharystii i Liturgicznej Służby Ołtarza w Pieszkowie.
Oczywiście nie zapomniał podziękować także chórowi z parafii św. MM Kolbe w Lubinie oraz wszystkim przybyłym na uroczystość.

galeria zdjęć z Odpustu

***********

22.08.2016

DOŻYNKI 2016 JUŻ ZA NAMI

7


Tegoroczne dożynki rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele o godz.16.00.  Po mszy uroczystości przeniosły się do świetlicy, gdzie wystąpił zespół Leśne Echo z Raszówki.
Równocześnie na terenie przy świetlicy trwało grillowanie, gdzie każdy z mieszkańców mógł spróbować gorącej kiełbaski.
O godzinie 20.00 rozpoczęła się impreza taneczna z zespołem BRAVO, która potrwała do późnych godzin nocnych.

galeria zdjęć z dożynek 2016

***********

16.08.2016

NIE ZAPARKUJESZ JUŻ POD URZĘDEM GMINY

zakaz wjazdu


W ostatnich dniach mieszkańców Naszej gminy, którzy przyjeżdżają do urzędu załatwiać różnego rodzaju sprawy, czeka niemiła niespodzianka. Parking, z którego do tej pory korzystali został  zamknięty.  Przy jego wjeździe  postawiono znak drogowy informujący o zakazie wjazdu.

źródło: gmina.lubin.pl

***********

12.08.2016

ZMIANY W PROGRAMIE OBCHODÓW DOŻYNKI 2016

dożynki 2016


Zmieniły się godziny rozpoczęcia mszy świętej i imprez dożynkowych w dniu 20.08.2016

16.00 – Msza dożynkowa
17.00 – Występ zespołu Leśne Echo z Raszówki
od 17.30 – Integracja przy grillu. Teren przy świetlicy
20.00 – Zabawa taneczna w świetlicy z zespołem BRAVO

***********

10.08.2016

ZAKUP BILETÓW AUTOBUSOWYCH DLA DZIECI Z GMINY LUBIN – aktualizacja

autobus szkolny


Uczniowie gmin powiatu lubińskiego od 1 września będą musieli mieć bilety uprawniające ich do bezpłatnych przejazdów liniami Lubińskich Przewozów Pasażerskich (LPP). Wiadomo już, że za podróże młodych mieszkańców Lubina i gminy wiejskiej Lubin zapłacą samorządy.

Szykując się do uruchomienia komunikacji zbiorowej radni powiatu lubińskiego uchwalili, że przejazdy liniami LPP będą bezpłatne dla wszystkich oprócz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy mieszkają na terenie powiatu. Uczniowie muszą bowiem mieć bilety. Radni z Lubina i gminie Lubin podjęli jednak uchwały o wprowadzeniu specjalnych programów, dzięki którym dzieci będą mogły skorzystać ze wsparcia samorządu.

– Wystarczy, że rodzice podpiszą deklarację o objęcie ich dzieci programem wyrównywania szans edukacyjnych, aby uczniowie mogli dalej jeździć za darmo – wyjaśnia Andrzej Pudełko, naczelnik wydziału oświaty, kultury i nadzoru właścicielskiego z Urzędu Miejskiego w Lubinie. – Dzieci rodziców, którzy nie podpiszą deklaracji, będą musiały za przejazd zapłacić – dodaje.

Na straży nowych przepisów staną kontrolerzy.

– U kierowcy autobusu będzie można nabyć bilet jednorazowy, a u przewoźnika (PKS Lubin – przyp. red.) okresowy. Powiat nie będzie organizował kontroli, bo to również będzie zadaniem przewoźnika. My wyznaczymy jedynie zakres kontroli – mówi Tomasz Rosik, dyrektor departamentu infrastruktury i transportu Starostwa Powiatowego w Lubinie.

Rodzice uczniów szkół podstawowych i gimnazjum muszą do 7 września złożyć specjalny wniosek w szkołach, aby ich dzieci otrzymały bilet miesięczny umożliwiający darmowy przejazd komunikacją powiatową. Jeśli tego nie dopilnują, będą musieli się liczyć z ewentualnym mandatem za jazdę swojej pociechy na gapę.

Taka konstrukcja nie została wprowadzona przypadkowo. Pozwala ona gminom z powiatu lubińskiego na niższe koszty obsługi komunikacji, ponieważ – w myśl obowiązujących przepisów – za przejazdy dzieci objętych programami wyrównywania szans edukacyjnych PKS-owi zapłaci Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

żródło: lubin.pl

***********

07.08.2016

SZCZEPIENIA PRZECIW WŚCIEKLIŹNIE W PIESZKOWIE


wscieklizna

Dnia 09.08.2016
w godz. 17.00-19.00

koło sklepu odbędzie się szczepienie zwierząt przeciw wściekliźnie.

***********

07.08.2016

NOWE GODZINY PRACY SKLEPU

DSC_0405


W dniach od poniedziałku 08.08.2016 do piątku 12.08.2016 sklep będzie otwarty
w godzinach:
7.00 – 11.00
15.00 – 19.00

***********

04.08.2016

ZAKUP BILETÓW AUTOBUSOWYCH DLA DZIECI Z GMINY LUBIN

autobus szkolny


Od 1września 2016 r. samorząd gminny rozpocznie realizację Lokalnego programu wyrównywania szans edukacyjnych dla dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie Gminy Lubin. Programem, objęci będą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, zamieszkali na terenie Gminy Lubin, którzy złożą wniosek o objęcie ich programem. W ramach projektu Gmina Lubin zakupi miesięczne, imienne bilety, obowiązujące w powiatowej komunikacji publicznej.

W związku z powyższym informujemy, że wnioski należy składać w terminie do 7 września 2016 r.

1) w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza uczeń – wnioski dotyczące uczniów uczęszczających do szkoły prowadzonej przez Gminę lub Miasto Lubin;

2) w Urzędzie Gminy w Lubinie w Referacie Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia
( ul. Łokietka 6a pok. nr 3) – wnioski dotyczące uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, których organem prowadzącym nie jest Gmina lub Miasto Lubin.

Za uczniów do 18 roku życia, wnioski składają rodzice lub ustanowieni opiekunowie prawni albo kurator ustanowiony dla osoby ubezwłasnowolnionej częściowo. Szczegółowe zasady i warunki realizacji „ Lokalnego programu wyrównywania szans edukacyjnych dla dzieci i młodzieży
z terenu Gminy Lubin” wraz z formularzami wniosków zostały określone w uchwale
Nr XXXVI/230/2016 Rady Gminy Lubin z dnia 29 czerwca 2016r.

Wnioski można pobrać w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza uczeń, dostępne są również stronach www.ug.lubin.pl, www.bip.ug-lubin.dolnyslask.pl/.

Informacje na temat przedmiotowego programu udzielane są w Urzędzie Gminy w Lubinie,
ul. Łokietka 6a pok. nr 3 oraz pod nr tel. 76 84 03 181; 76 84 03 182; 76 84 03 148.

żródło: Urząd Gminy Lubin

***********

21.07.2016

MOŻNA JUŻ PŁACIĆ KARTĄ

DSC_0405


Od kilku dni w naszym sklepie jest już możliwość płatności za zakupy kartą.

***********

19.07.2016

BUDOWA CHODNIKA W PIESZKOWIE-aktualizacja

DSC_4


Trwające  prace przy budowie chodnika zbliżają się już do drogi głównej. Na dzień dzisiejszy roboty znajdują się na wysokości sklepu. Zaniepokojenie mieszkańców wzbudzała wysokość krawężników układanych wzdłuż drogi, które miały oddzielać ją od chodnika. Z informacji jakie udało się uzyskać od kierownika budowy wynika, że nie będą tak wysokie, ponieważ w tym miejscu na całej długości zostanie dolane 8cm asfaltu. Budowany chodnik ma mieć ok. 2 metry szerokości. „Wyprostowany” zostanie zakręt od sklepu do drogi głównej. Powstanie nowe oświetlenie. Koniec robót zaplanowany jest na koniec października 2016.

Będziemy śledzić wykonywane prace i na bieżąco informować o ich postępie mieszkańców na naszej stronie.

Etapy budowy chodnika i nowe zdjęcia można zobaczyć tutaj

***********

15.07.2016

ULEWY W PIESZKOWIE


Wczorajsze silne wiatry i obfite opady deszczu mogły wyrządzić wśród mieszkańców wiele szkód. Jeżeli chcesz się podzielić z nami jakie straty powstały wokół twojego domu to wyślij nam zdjęcia na adres: biuro@pieszkow.pl

***********

08.07.2016

ZAKOŃCZENIE PRAC PRZY WJEŹDZIE DO KOŚCIOŁA

DSC_1014


Zakończono prace na terenie  kościoła, które mają umożliwić wjazd do niego bezpośrednio z drogi gminnej. Ze względu na niski stan budżetu naszej parafii koszty materiałów pokryli parafianie, a prace wykonywane były przez ochotników-mieszkańców Pieszkowa. Przy budowie wjazdu brały udział następujące osoby:

Kołcz Józef

Pachowicz Stanisław

Jędrak Artur (Marcin)

Kocemba Roman

oraz

Cyrulak Józef

Jurczyk Grzegorz

Panek Dariusz

Dziękujemy także Panu Januszowi Zajdlic za udostępnienie sprzętu niezbędnego przy budowie wjazdu.

Końcowy efekt można zobaczyć tutaj

***********

05.07.2016

BUDOWA CHODNIKA W PIESZKOWIE

DSC_0998


W końcu rozpoczęły się prace nad budową tak długo wyczekiwanego przez mieszkańców chodnika. Niestety w tym roku chodnik  będzie zrobiony na odcinku 400 m. w jedną i drugą stronę. Wraz z budową chodnika wiąże się przebudowa skrzyżowania  z obecnymi przystankami. W tym miejscu ma powstać rondo z przystankiem, a te  dotychczas istniejące zostaną zlikwidowane. W miejscu gdzie teraz jest składowany piasek do budowy chodnika planowany jest parking na ok. 10 samochodów.

Będziemy śledzić wykonywane prace i na bieżąco informować o ich postępie mieszkańców na naszej stronie.

Informacje te zostały przekazane przez naszego sołtysa. Kilka dni temu zwróciłem się do Urzędu Gminy o ich potwierdzenie, niestety do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Etapy budowy chodnika można zobaczyć tutaj

***********

01.07.2016

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNE KIBICOWANIE
POLSKIEJ REPREZENTACJI
W TURNIEJU EURO 2016

Polska na Euro 2016

 Wszystkim wiernym kibicom-mieszkańcom Pieszkowa, którzy wielokrotnie mimo późnych godzin wieczornych tak licznie dopingowali polską reprezentację w naszej STREFIE KIBICA, bardzo dziękujemy.

 Plany o wspólnym spędzaniu wolnego czasu przy emocjonujących wydarzeniach sportowych zrealizowały się.

Była to nasza pierwsza impreza zainicjowana i zorganizowana od początku do końca przez nas – mieszkańców. Starania zmierzające ku stworzeniu STREFY KIBICA rozpoczęły się już we wrześniu 2015, kiedy to cały sprzęt do projekcji został ujęty w budżecie Sołectwa Pieszków na rok 2016. Sądząc po emocjach i wrażeniach po Euro 2016 wiemy, że pomysł był trafiony, a zakupiony sprzęt posłuży mieszkańcom jeszcze długo. Kibice czekają na kolejne rozgrywki 🙂

W tym miejscu należy podziękować Paniom: Katarzynie Grabowskiej i Annie Paliszkiewicz  z Ośrodka Kultury Gminy Lubin, które pomogły nam w osiągnięciu tego celu. – Dziękujemy

***********

NASZA STREFA KIBICA NA EURO 2016

01.07.2016

Wczoraj polska reprezentacja pomimo świetnej gry odpadła z Euro 2016. Trudno, ale taki jest sport. My jednak byliśmy z nimi do końca.

DSC_0961

Galeria zdjęć

25.06.2016

Dobry mecz i niesamowite emocje. Były brawa i śpiewy. Koniecznie obejrzyjcie galerię zdjęć z meczu Polska – Szwajcaria w 1/8 finału Euro 2016.

DSC_0894

Galeria zdjęć

21.06.2016

Dzisiejszy sukces polskiej reprezentacji oglądaliśmy wspólnie w naszej strefie kibica. Jak zwykle na mieszkańców Pieszkowa można zawsze liczyć.

W sobotę spodziewamy się kompletu kibiców

DSC_0824

Galeria zdjęć

17.06.2016

Pomimo późnej pory najwierniejsi kibice byli razem z naszą reprezentacją na meczu

Polska – Niemcy.

Emocji nie zabrakło do ostatniego gwizdka.

DSC_0781

Galeria zdjęć

a tak było w niedzielę na meczu Polska – Irlandia Płn.

strzałak w dół 147745_960_720

Znalazła się w Pieszkowie grupa wiernych kibiców (i kibicek 🙂), oraz jeden czworonóg, którzy

wczoraj dopingowali naszą reprezentację na Euro 2016.

DSC_0760

Galeria zdjęć

***********

11.06.2016

festyn_rodzinny_2


W dniu 11.06.2016 w Pieszkowie na placu zabaw odbył się Festyn Rodzinny. Wśród licznych gier i konkursów było malowanie twarzy, zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, zabawy w basenie z piłkami, puszczanie baniek XXL. W związku z tym, że pogoda dopisała  wszyscy bawili się świetnie.

Zapraszamy w przyszłym roku

Galeria zdjęć z festynu

***********

10.06.2016

PRACE NA ŚWIETLICY PRZED EURO 2016


Chciałbym bardzo podziękować:

Stanisławowi Balcer

Tomaszowi Plicha

Henrykowi Tomczak

za pomoc w pracach przygotowujących naszą świetlicę do Euro 2016. W dniu wczorajszym zainstalowaliśmy ekran. W sobotę ostatni etap prac. Będziemy podwieszać projektor.

Tak było w czwartek

kiedy okazało się, że uchwyt na projektor może nie dotrzeć do nas na czas znaleźliśmy wyjście awaryjne. Na Tomka zawsze można liczyć. Ale czy dałby radę tak przez 90 minut ? 🙂

A tak było w sobotę

A efekt będziecie mogli ocenić sami w niedzielę

***********

05.06.2016

EURO 2016 NA ŚWIETLICY W PIESZKOWIE

DSC2_0508


W 99% został zrealizowany cel jakim jest stworzenie strefy kibica na świetlicy w Pieszkowie. W sobotę zostały zainstalowane anteny do odbioru telewizji satelitarnej jak i naziemnej cyfrowej. Wcześniej z funduszu sołeckiego na rok 2016 został zakupiony projektor oraz ekran o wymiarach 300x200cm. W tym tygodniu na świetlicy zostanie podłączony do użytku mieszkańców internet. Naprawdę brakuje nam już niewiele. Ten 1% stanowią błahostki, które jednak zdecydują o pełnym sukcesie. W ich załatwieniu potrzebna będzie jednak pomoc sołtysa.

JEDNAK JUŻ TERAZ CHCIAŁBYM BARDZO WSZYSTKICH ZAPROSIĆ DO WSPÓLNEGO KIBICOWANIA

Za kilka dni zostanie podany szczegółowy program rozgrywanych meczów wraz z godzinami otwarcia świetlicy. Jeżeli macie jakieś pytania to proszę kierować na adres podany w zakładce KONTAKT

***********

30.05.2016

RUSZYŁA MODERNIZACJA STACJI UZDATNIANIA WODY W PIESZKOWIE

obieg-wody


Podjęcie tych prac było niezbędne, by poprawić jakość lokalnych dostaw wody. Z inwestycji skorzystają także mieszkańcy innych miejscowości na terenie gminy Lubin.

Rozbudowa stacji w Pieszkowie ma na celu zabezpieczenia odpowiedniej ilości wody w godzinach szczytu. Oprócz Osieka chodzi również o inne miejscowości zasilane przez tę stację: Pieszków, Gorzelin, Kłopotów, Raszową i Raszową Małą.

W ramach tej inwestycji powstanie zbiornik do magazynowania wody uzdatnionej o pojemności 200 m³ i przebudowana zostanie instalacja technologiczna stacji. Prace obejmą też przebudowę chodników oraz placu manewrowego.

***********

23.05.2016

DZIEŃ MATKI W PIESZKOWIE


„Dziękujemy, że w tym zabieganym i zwariowanym świecie znalazłyście czas na to, aby się spotkać i wspólnie świętować ten piękny dzień” – takimi słowami przedstawiciele Rady Sołeckiej oraz grupy Pieszkowianki przywitali wszystkie mamy obecne na spotkaniu. Uczestników imprezy rozbawiły dzieci odpowiadające na pytanie: ” kto to jest mama?”, ale i nie obeszło się bez wzruszeń…

Był moment kiedy obecne mamy opowiadały o swoich mamach, tak więc były i łzy. Finalnie rozważania na temat bycia mamą zamknęły się w stwierdzeniu, że mamą się jest od rana do wieczora, 24h na dobę i do końca swojego życia…

Galeria zdjęć z imprezy

***********

23.05.2016

SESJA RADY GMINY W PIESZKOWIE

8ccd2d7570b15b2ea0e7b68469e23e76_XS


W dniu 24.05.2016 o godz. 15.00 w świetlicy wiejskiej w Pieszkowie odbędzie się sesja Rady Gminy Lubin

***********

21.05.2016

E-FAKTURA ZA ZDALNY ODCZYT

e-faktura


Gminny Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Księginicach uruchamia zdalny odczyt wodomierzy. Uzupełnieniem tego rozwiązania są elektronicznej faktury za dostawę wody i odbiór ścieków, z których będą mogli mieszkańcy gminy wiejskiej Lubin.

Elektroniczna faktura zawiera takie same informacje i posiada taką samą moc prawną, jak faktura papierowa, wręczana do tej pory odbiorcy przez inkasenta. GZUKiM wprowadza jednak odczyty zdalne, montując u mieszkańców wodomierze z nadajnikiem radiowym.

– Pracownicy odczytujący tarcze wodomierzowe nie mają bezpośredniego kontaktu z odbiorcą usług. Dlatego, aby przyspieszyć datę otrzymania faktury, zakład udostępnił możliwość przesyłania faktury w wersji elektronicznej. Obecnie staramy się rozpowszechnić informację wśród naszych klientów o takiej możliwości otrzymywania faktury – mówi Katarzyna Mazur-Babiarczyk – główny księgowy GZUKiM.

Informacje na temat elektronicznej faktury można znaleźć na stronie www.gzukim.pl lub uzyskać je bezpośrednio u pracowników Biura Obsługi Klienta zakładu. Korzystanie z e-faktury jest bezpłatne.

***********

19.05.2016

UWAGA KLESZCZE !!!!!!!

ZADBAJ O SWOJEGO PUPILA

pies i kot


Ukąszenie kleszcza to dla zwierzaka śmiertelne zagrożenie. Tygodniowo z tego powodu w polskich schroniskach ginie od kilku do nawet kilkudziesięciu czworonogów.

Tegoroczny atak tych pasożytów to prawdziwa plaga, a sezon na nie potrwa aż do jesieni. Tak obfity, jak tegoroczny, wysyp kleszczy to prawdziwa zmora dla wszystkich opiekunów czworonogów. Konsekwencje zbyt późnego wykrycia wczepienia się tych pasożytów w skórę mogą być dla zwierząt naprawdę tragiczne. – Kluczowe jest kilkanaście pierwszych godzin od ukąszenia, bo największe ryzyko zakażenia występuje w tej fazie picia krwi. To wtedy może bowiem dojść do transmisji zarazków – tłumaczy dr n. wet. Tomasz Nowak z Praktyki Weterynaryjnej My Pet. – Choroby, jakie mogą dotknąć ugryzionego czworonoga, to między innymi borelioza, piroplazmoza, hepatozoonoza, hemobartoneloza, porażenie pokleszczowe, ehrlichioza czy anaplazmoza. Niestety większość z nich jest niezwykle groźna, a często śmiertelna – dodaje. Sytuacja jest niebezpieczna również ze względu na to, że kleszcze stanowią zagrożenie nie tylko dla pupili, ale potrafią się też przemieszczać i zmienić żywiciela na przykład na człowieka.

***********

19.05.2016

NOWE ZASADY GOSPODAROWANIA BIOODPADAMI W GMINIE LUBIN


Drastyczny wzrost ilości odbieranych odpadów biodegradowalnych na terenie Gminy Lubin spowodował wprowadzenie ograniczeń w tym zakresie. Mieszkańcy otrzymywać będą teraz cztery worki na miesiąc, a nie jak dotychczas nielimitowaną ilość, ponieważ doprowadzało to do absurdów, za które płacić musieliby wszyscy. Bez zmiany zasad odbioru bioodpadów –podwyżki byłyby nieuniknione.

– Rekordziści gromadzili jednorazowo nawet po kilkadziesiąt worków odpadów biodegardowalnych, takich przypadków jest wiele. Monitorowaliśmy sytuację od jesieni ubiegłego roku i wprowadzenie limitu ilości wydawanych worków wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. W przeciwnym razie ceny odbioru odpadów musiałyby wzrosnąć, a do tego nie chcemy doprowadzić – tłumaczy Anna Marzec, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony środowiska Urzędu Gminy w Lubinie.

źródło: Urząd Gminy Lubin

  ***********

17.05.2016

W GMINIE LUBIN ROZPOCZNIE DZIAŁALNOŚĆ RADA SENIORÓW-NABÓR KANDYDATÓW


Decyzję o utworzeniu rady podjęli gminni radni. Kandydatów można zgłaszać do końca maja.

Do celów działalności rady seniorów należą: integracja osób starszych i zwiększenie ich aktywności w życiu społeczności lokalnej, profilaktyka i promocja zdrowia, zapobieganie wykluczeniu społecznemu i reprezentowanie interesów seniorów wobec władz samorządowych.

Kadencja pierwszej rady będzie trwała do końca obecnej kadencji rady gminy. Miejsce w niej zajmie 11 starszych mieszkańców gminy. Kandydatów mogą zgłaszać sami seniorzy – w tym przypadku musi być to grupa co najmniej piętnastu osób, mogąca zgłosić maksymalnie cztery kandydatury. Prawo do zgłaszania potencjalnych członków rady mają też podmioty działające na rzecz seniorów – one mogą wskazać nie więcej niż dwóch kandydatów. Pisemne zgłoszenia należy składać w Urzędzie Gminy Lubin do 31 maja do godziny 16.00.

W przypadku, gdy zgłoszonych zostanie więcej, niż 11 kandydatów, o tym, kto zasiądzie w radzie zadecydują wyniki losowania.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej web.ug.lubin.pl/new/nabor-kandydatow-do-rady-seniorow-gminy-lubin/ – link do strony

***********

04.05.2016

        Wielkie podziękowania od sołtysa


          Sołtys bardzo dziękuje osobom, które w miesiącach styczeń-luty 2016 roku pomagały

w zorganizowaniu transportu jak i w rozprowadzaniu wśród mieszkańców Pieszkowa

jabłek oraz marchewki.

W wyniku ich pomocy do mieszkańców trafiło ponad 4 tony jabłek.

W szczególności podziękowania należą się następującym osobom:

Rembisz Irena

Przybył Henryk

Przybył Marek

Godek Marian

Kocemba Romek

Cyrulak Józef

Tereba Jurek

***********

Obniżono ceny za wynajem świetlic w gminie Lubin. Zmiana dotyczy wszystkich świetlic.


Z obiektów można korzystać bez podziału, jak to miało miejsce dotychczas, na salę i kuchnię. Stawki za poszczególne pomieszczenia zostały zsumowane i zmniejszone, a przy wynajmie obiektu na co najmniej dwa dni przyjęto jeszcze niższą stawkę za dzień. Została również zmniejszona wysokość kaucji z 500 na 300 złotych. Dodatkowo dla mieszkańców gminy przyjęto zniżkę w wysokości 10 proc.

Ustalona została również opłata ryczałtowa rekompensująca koszty utrzymania świetlic, zrealizowanych w ramach projektów unijnych.

Niższe ceny wynajmu dla mieszkańców gminy mają zachęcić do częstszego korzystania z obiektów wyremontowanych i wybudowanych na potrzeby lokalnych społeczności. Szczegółowych informacji udziela Ośrodek Kultury Gminy Lubin

***********